ילדה שחקנית

ילדה שחקנית

אני מגדלת ילדה שחקנית. תמיד גידלתי ילדה שחקנית, היא נולדה כזו, אבל בשנה האחרונה היא גם באמת משחקת בסרטים ופרסומות. אני מניחה שלכולם יש את הדמות בראש של ילד קטן, מרוויח הרבה כסף, הופך לנער הולל ומסומם, מגיע למרכז גמילה, ויש לו חיים הרוסים עד גיל 23. יש דוגמאות כאלה. יש גם דוגמאות אחרות (דניאל רדקליף, מים ביאליק, ניל פטריק האריס ועוד ועוד)

הילדה שלי בת 8. היא לא משחקת בסרטים גדולים ולא מרוויחה הרבה כסף (עדיין). אבל אני חושבת שהחוויה הזו מלמדת אותה המון, דרך אגב ביטחון עצמי, שזה הדבר הראשון שבדרך כלל אומרים לי שבטח העיסוק הזה מפתח, הוא דווקא אחד הדברים הכי פחות מפותחים אצל אנשים וילדים בתעשיה הזו. אם כבר, זה יכול מאוד להרוס בטחון עצמי לא לקבל תפקידים, לראות ילדות בגילך שרוקדות יותר טוב, שרות יותר טוב, משחקות יותר טוב או סתם קיבלו מהטבע מנה נוספת של גובה או שיניים ממש ישרות. לא ליפול למקומות האלה הם בדיוק התפקיד של ההורה לכוון, להסביר ולהתמודד יחד.

אני מוצאת שהבת שלי לומדת המון, על אכזבות והתמודדות איתן, על להסתדר עם אחרים, על לעמוד בציפיות, על לעבוד- אם זה ללמוד טקסט לאודישן או להופעה ואם זה ממש לעבוד על הסט ולעשות אותו דבר שוב ושוב ושוב, על להרוויח כסף משלך, על תחרות ושלא באמת כולם מקבלים מדליה בסוף, ועל לעשות דברים כי יש לי מטרה ולאו דווקא כי יש לי או אין לי חשק בדיוק בחצי שעה הזו.

זה לא בא ללא קשיים כמובן מהמון סוגים- החל מהזמן והכסף שזה עולה, עבור בפחדים שלי על מה יכול לקרות לה, עקומת לימוד שלנו על לוחות זמנים, איך מגישים אודישן, איך מגיעים לסט ומה להביא ועוד ועוד. מצאתי שהורים בתחום הזה הרבה פעמים פחות מתלהבים לחלוק מנסיונם, חלק מתביישים להודות שאינם יודעים בעצמם, חלק לא רוצים לחלוק את הטעויות שעשו בדרך וחלק מסתכלים על הידע שלהם כחלק מהיתרון התחרותי שיש להם במרוץ של הילד שלהם לפסגה (וכן זה גם במקומות שהילדים משחקים ללא תשלום או בעד תשלום מועט, ואולי במיוחד במקומות האלה).

לכן החלטתי לחלוק את מה שלמדתי ועודי לומדת על התחום. 

השנה האחרונה הביאה אותנו לפגוש כמה אנשים ממש נחמדים, כמה שממש לא, לראות מקומות חדשים, לבלות זמן יחד רק אני והיא, לאתגר את לוח הזמנים הצפוף ועוד ועוד חוויות שבגללן אני מוצאת שהחוויה הזו שווה מאוד. אם זה משהו שמאוד מעניין את הילדה או הילד שלכם אני ממליצה להתנסות. אני כן אומרת שכמו ספורט תחרותי זה דורש השקעה, לימוד מתמיד וזה ממש לא תמיד כיף, אבל למי שזו התשוקה שלו זה בהחלט שווה. מוזמנים להמשיך לקרוא בפוסטים הבאים.

פוסטים נוספים