נעים להכיר!

אני איה. 

בבלוג הזה אספר לכם על דברים שלמדתי, קראתי וניסיתי בתחום חינוך ילדים, ספורט וטיפוח תחביבים של ילדים בתחומי החוזקות שלהם. כבר תקופה שאני עונה לשאלות של חברים בנושאים הללו וחשבתי שאם הם שואלים אותי בטח יש עוד אנשים שהמידע הזה יכול לעזור להם. בכל אחד מהתחומים הללו יש אנשים יותר מומחים ממני. אם כן למה לכם לקרוא דווקא את הבלוג שלי? 

כיון שכל מה שכתוב בו הם דברים שכל הורה הכי רגיל שיש יכול ליישם.

אני מטפסת על קירות, מתאמנת בנינג׳ה ועושה פרקור- בכל הדברים האלה יש נשים טובות ממני. אני מגדלת ילדה שחקנית בעיר הכי טובה וגם קשוחה להיות ילדה שחקנית- ויש אמהות שהן מאמג׳ר יותר טובות ממני. אני בונה את הילדים שלי למצוא את החוזקות שלהם ועוזרת להם בדרך- ובטוח יש מדריכות הורים שיש להן יותר ידע ממני. יש לי קריירה מעניינת ועמדה בכירה- ויש הרבה נשים בעמדות מפתח הרבה יותר מרשימות.

אני גם מבשלת, מארגנת לוז״ים, מסדרת ארונות, לומדת, מטפחת חברויות, מגדלת ירקות ועוד כמה דברים ובכולם בטוח יש לי עוד דרך ארוכה להתקדם.

אז במה בעצם אני טובה ממש ומה תוכלו ללמוד ממני?

או, גם אני שאלתי את עצמי את אותה שאלה ולכן הבלוג הזה התעכב לו, אבל כיון שמצאתי את התשובה אני אחלוק איתכם פה.

אני טובה ממש בהתרת קשרים, בראיית הטוב ובעשיית חיבורים.

אני טובה בהתרת כל קשר- החל בקשרים בשיער של הילדה ועד לסיבוכים בעבודה. אחת הסיבות שאני טובה בכך היא שאני טובה בלשמור על רוגע. אני נשארת רגועה כשצריך לטפל בילד בוכה עם פצע עם המון דם, כשעכבר עובר בטיסה בין המטבח לסלון, כשפוגשים נחש על שביל בטיול וגם כשהבוס לא מרוצה וכולם נכנסים ללחץ. אני מחפשת מה אפשר ללמוד מהניסיון ומוצאת טוב בדברים פחות שגרתיים או ויותר מאתגרים.

ואני טובה בלחבר. לחבר בין עבודה תובענית, לו״ז שמותאם לכל חוזקה של הילדים, שמירה על השפה והזהות של הילדים שנולדו בארה״ב, איזון בין זמן המסך לשאר הדברים שחשוב לי שהילדים יעשו, אפילו בתקופת הקורונה ואפילו בתקופת הקורונה+חופש גדול, ושמירה על מסגרת משפחתית שאני מרוצה ממנה סך הכל.

לקח לי זמן להבין שדווקא זה שאני בסך הכל די רגילה, כמוני כמוך, ועדיין יכולה לעשות את הדברים הללו, ולהשאר ממש סבבה גם כשהם לא עוברים בהצלחה, זו סיבה מספיק טובה לכתוב על זה.

בבלוג הזה אספר לכם על:

– המסע שלי לחינוך ביתי של הילדים שלי, שהחל עם תקופת הקורונה ויימשך עוד זמן מה.

– איך אני מכניסה ספורט מעניין לחיים מאוד עמוסים ומה אני לומדת בדרך.

– על איך ארגנתי מערכי חינוך יהודי וישראלי ב15 דקות שאני מכניסה בחלקים שונים של היום (כולל זמן הנסיעה ברכב ועד לפס הקול של השירים שבחרתי לשיר לילדי לפני השינה).

– על הוואן שלנו ״קוויק סילבר״ וכל מה שהוא הכניס לנו לחיים.

– וגם למי מכם שמגדל ילד.ה שרוצים להיות שחקנים אחלוק מה שלמדתי בדרך עם בתי.                       

הנושא האחרון אגב, נושא שיש עליו אמנם הרבה חומר כמו על כל שאר הנושאים שהזכרתי אבל כשאני התחלתי לא מצאתי כלום בעברית ויותר גרוע מצאתי הורים שממש לא רצו לחלוק את הידע שצברו במהלך השנים. כנראה חשבו שאם אדע מה שהם יודעים אז הילדה שלי תיקח את כל התפקידים לילדים שלהם 🙂 

תודה לכל מי שקרא עד כאן.

מוזמנים לחזור לקרוא בנושאים השונים בזמנכם החופשי או להרשם לרשימת התפוצה לקבל את הפוסטים החדשים היישר אל תיבת הדואר האלקטרוני שלכם